Kategorie: Národní cena kariérového poradenství

Národní cena kariérového poradenství 2013

 

Na konferenci věnované kariérovému poradenství byly dnes vyhlášeny výsledky již pátého ročníku soutěže Národní cena kariérového poradenství. Pořadatel soutěže, Centrum Euroguidance, ocenilo z 24 přihlášených celkem 7 příspěvků. Soutěž se, stejně jako v loňském roce, konala ve spolupráci s Euroguidance Slovensko, a účastníci konference se tak mohli seznámit i s příklady dobré praxe ze Slovenska.

 

Letošní ročník se oproti minulým letům vyznačoval hned několika novými prvky. Především to byla možnost nominace do soutěže, díky níž bylo možné navrhnout na ocenění služby, jednotlivce či počiny z oblasti kariérového poradenství. Druhou inovací bylo vyhlášení kategorie pro jednotlivce, kteří přispívají k rozvoji kariérového poradenství u nás. Možná i díky těmto změnám se letos sešly velmi rozmanité příspěvky, jež naleznete, společně s příklady dobré praxe ze Slovenska, v česko-slovenském Sborníku z Národní ceny kariérového poradenství 2013, který vyjde do konce roku.

 

Hlavní cenu v soutěži získala organizace Rubikon Centrum, poskytující poradenství pro osoby s trestní minulostí, které vedou poradci k tomu, aby rozpoznali své schopnosti a možnosti a posílili v sobě odhodlání a vůli najít zaměstnání, které odpovídá jejich skutečným schopnostem a přáním, a rozvinout dovednosti, bez nichž se na trhu práce neobejdou. Další oceněnou organizací bylo občanské sdružení Borůvka, které se věnuje začleňování klientů s tělesným postižením zpět na trh práce. Zaměřuje se na posílení jejich sebevědomí a pozitivní vnímání sebe sama a provázení klientů od jejich hodnot, snů, vizí k prakticky orientovaným cílům. Na třetím místě se umístila Škola manažerského rozvoje se svým programem Kariérový koučink do škol, jenž reaguje na deficit v oblasti poskytovaného kariérového poradenství na základních a středních školách, např. na neujasněnost profesního zaměření, nespokojenost se svou studijní volbou, nízké sebevědomí apod.

 

Další cenu získalo Kariérní centrum Masarykovy univerzity za interaktivní konferenci JobAcademy, jejímž cílem je doplňovat a rozšiřovat studentům odborné univerzitní vzdělání o schopnosti a dovednosti potřebné pro úspěšné uplatnění na pracovním trhu. Za lektorskou činnost v oblasti kariérového poradenství byla oceněna Ing. Helena Košťálová, kariérová poradkyně a lektorka Evropské kontaktní skupiny. Oblasti vzdělávání kariérových poradců se věnuje i další oceněné sdružení Aspekt, které získalo cenu za přenos zahraničních zkušeností v této oblasti díky adaptaci vzdělávacího a tréninkového programu Akershus University College. Za přínos kariérovému poradenství v online prostředí byl za svůj portál Et Labora oceněn psycholog, terapeut a poradce MgrDalibor Špok, Ph.D.

Soutěž se koná pod záštitou Národního poradenského fóra a ve spolupráci s Euroguidance centrem Slovenské republiky působícím při Slovenské akademické asociaci pro mezinárodní spolupráci. Soutěž podpořila Asociace institucí vzdělávání dospělých, Hospodářká komora ČR a další mediální partneři. 

 

« Zpět

Přihlášení

Registrace

Pro vkládání článků a příspěvků do diskuze se prosím zaregistrujte.

Registrační formulář
Zapomenuté heslo

Vyhledávání

DZS - Dům zahraničních služeb NAEP - Národní pro evropské vzdělávací programy

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor/ka. Sdělení nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.